German Units

Unit Aces
(J)/LG 2 H. Ihlefeld, H.J. Marseille
(J)/TrGr.186 K. Ubben
(N)/JG 26 J. Steinhoff
EJG 1 V. Bauer, E. von Boremski
ELG 2 H.E. Bar
HG 51 H. Petzschler
JG 1 K.H. Weber, H. Seegatz, A.R. Piffer, K. Demuth, R. Huebel, H. Hanke, H. Ihlefeld, H.E. Bar, W. Oesau, A. Grislawski, H. Philipp
JG 2 W. Oesau, K. Buhligen, E. Mayer, J. Wurmheller, H. Wick, R. Pflanz, K. Goltzsch, W. Machold, O. Bertram, A. Dickfeld, W. Balthasar, H. Hahn, E. Rudorffer, K. Ubben
JG 3 W.K. Brandle, G. Schack, K. Tanzer, W. Lemke, F. Wachowiak, E. Bitsch, W. Lucas, G. Schentke, O. Wessling, F. Schwaiger, H. von Hahn, F. von Werra, J. Kirschner, W. Shroer, W. Moritz, W. Ewald, W.D. Wilcke, F.K. Muller, G. Lutzow
JG 4 W. Moritz, E. Laube
JG 5 H. Ehrler, F. Dorr, J. Norz, R. Muller, K.G. Nordmann, G. Scholz, H. Beyer, R. Glockner, H. Berger, W. Pfranger, M. Villing, H. Tetzner, W. Gayko, E. Klein, W. Schuck
JG 6 G. Barkhorn
JG 7 F. Tegtmeier, H. Waldmann, F. Schall, R. Rademacher, S. Freytag, H. Arnold, R. Sinner, T. Weisenberger, E. Rudorffer, W. Schuck
JG 11 H.G. von Fassong, E. Clausen, J. Zwernemann, R. Hermichen, G. Specht, B. Stolle, H.H. Konig, A. Doppler, O. Heizmann, H. Stower, H.G. Guthenke, K.H. Kabus, A. Hackl, A. Dickfeld
JG 26 A. Galland, E. Lang, F. Geisshardt, G.P. Eder, K. Mietusch, A. Glunz, F. Losigkeit, W. Kosse, G. Schopfel, J. Naumann, W. Adolf, R. Pingel, A. Beese, H.J. Westphal, W. Schneider, H. Ebeling, P. Galland, J. Burschgens, M. Rysayy, K. Ebbinghausen, E. Henrici, J. Priller, J. Muncheberg
JG 27 W. Balthasar, E.W. Reinert, W. Ettel, H. Bartels, G. Rodel, E. von Kagenack, H. Stahlschmidt, E. Dullberg, E. Borngen, K.R. Fischer, W. Lippert, W. Schellmann, G. Keppler, H. Setz, J. Kirschner, W. Shroer, H.J. Marseille
JG 50 A. Grislawski
JG 51 H.E. Bar, J. Priller, W. Ewald, A. Hafner, J. Brendel, G. Josten, H. Marquardt, H. Beerenbrock, H.J. Birkner, B. Vechtel, H. Lange, H.F. Joppien, K. Dombacher, A. Rauch, H. Bareuter, G. Seidel, W. Wever, W. Stengel, H. Tietzen, W. Pichen-Kalau, W. Martin, W. Molders
JG 52 W. Batz, H. Schmidt, H. Sturm, P. Duttmann, K. Gratz, R. Trenkel, W. Wolfrum, O. Fonnekold, A. Borchers, G. Hoffmann, F. Obleser, H. Dammers, B. Korts, R, Miethig, P.H. Dahne, H. Bennemann, H. Ewald, K. Munz, K.H. Leesmann, H. Kuhle, H. Trubenbach, G. Rall, E. Hartmann, H. Lipfert, T. Weisenberger, H. Graf, W. Krupinski, G. Barkhorn, J. Steinhoff
JG 53 E. Hartmann, A. Grislawski, W.D. Wilcke, F.K. Muller, W. Molders, H. Lipfert, W. Tonne, W. Crinius, H. Rollwage, G. von Maltzahn, J. Harder, E. Schmidt, H. Schramm, H.K. Mayer, I. Prestele
JG 54 O. Kittel, M. Stotz, H. Ademeit, G. Thyben, H. Beisswenger, A. Wolf, F. Eisenach, H. Sterr, D. Hrabak, R. Weiss, H. Wernicke, M.H. Ostermann, U. Wernitz, W. Spate, H. Schleinhege, A. Dobele, S. Schnell, G. Loos, U. Woehnert, H. Gotz, H. Broch, H. von Bonin, H.J. Kroschinski, H. Grollmus, J. Wandel, H. Findeisen, K. Fuchs, G. Homuth, H.E. Bob, F. Eckerle, H. Trautloft, H. Broennle, K. Brill, F. Rupp, W. Schilling, H. Koller, X. Muller, K. Schnorrer, H. Mutherich, J. Pohs, N. Hannig, P. Bremer, H. Dortenmann, P. Brandt, E. Leykauf, H. Wettstein, A. Lignitz, F. Luer, R. Patzak, H. Schmoller-Haldy, H. Halfmann, W. Nowotny, H. Philipp, H. Hahn, E. Rudorffer, W. Wubke
JG 77 H.E. Bar, A. Hackl, K. Ubben, J. Muncheberg, H. Setz, G. Gollub, J. Weise, E. Leie, J. Pichler, H. Carganico, H. Dahmer, H. Berg, F. Salwender, J. Arnoldy
JG 102 H. Gentzen
JG 104 R. Seiler
JG 210 H. Grasser
JG 300 F.K. Muller, W. Dahl, K. Bauer, K. Bretschneider, H. Engst, N. Graziadei, M. Erhard, E. Preiss, K.H. Rusack, G. Piel, G. Rall
JG 301 W. Loos, A. Benning, J. Keil
JG 400 F. Woidich
JGr 50 H. Graf
JV 44 A. Galland, G. Barkhorn, J. Steinhoff, H.E. Bar, G. Lutzow, H. Sachsenberg, K. Hofmann, W. Krupinski, W. Wubke
Kommando Nowotny W. Nowotny
NJKdo 262 K. Welter
SG 2 H.U. Rudel
SG 77 A. Lambert
ZG 26 T. Rossiwall
ZG 76 H. Nacke

@2014-2019 Fighter-Aces.com | Developed by newmedia