Italian Units

Unit Aces
1a Sq ANR C. Magnaghi, M. Veronesi, G. Robetto, C. Cucchi, D. Laiolo, G. Marconcini, D. Rodoz, D. Ettore, G. Sajeva
2a Sq ANR L. Gorrini, A. Longhini, D. Forlani, G. Fibbia, A. Guidi, L. Bandini, L. Biagini, F. Cuscuna
3a Sq ANR A. Benati, G. Torresi, N. Stabile, L. Morosi, R. Talamini, L. Torchio
4a Sq ANR U. Drago, R. Valenzano, L. Baldi
5a Sq ANR M. Bellagambi, A. Sanson, F. Fornaci, F. Filippi, T. Covre
6a Sq ANR A. Camaioni, G. Fissore
7a Sq ANR G. Barcaro
M-B Sq ANR E. Tarantola, G. Biron, G. Bonet, A. Celentano
70a Sq C. Solaro, G. Bonet, L. Bandini, M. Pinna, C. Zemella
73a Sq T. Martinoli, G. Reiner, G. Oblach, P. Bonfatti, A. Querci, V. Squarcia, M. Guerci
74a Sq G. Solaroli di Briona, M. Pinna, G. Tugnoli
75a Sq L. Filippi, F. Cuscuna, M. Pinna, L. Torchio
76a Sq C. Magnaghi, G. Robetto, A. Visconti, D. Laiolo, G. Marconcini, D. Ettore
77a Sq A. Benati, G. Torresi
78a Sq T. Martinoli, R. Valenzano, D. Ettore
79a Sq A. Benati, D. Forlani
80a Sq C. Nioi, R. Talamini
81a Sq C. Maurizio Ruspoli di Poggio Suasa, V. Daffara, L. Morosi, A. Palazzeschi
82a Sq V. Vanzan, G. Chiarini
83a Sq F. Bordoni Bisleri
84a Sq T. Martinoli, F. Lucchini, L. Giannella, M. Veronesi, L. Perdoni
85a Sq F. Bordoni Bisleri, L. Gorrini, M. Melis
86a Sq G. Robetto, T. Valtancoli, T. Covre
88a Sq N. Stabile, G. Baschirotto, D. Ocarso
90a Sq F. Lucchini, L. Ferrulli, M. Salvatore, R. Piccolomini Clementini, A. Savini, V. Vanzan, G. Ferrazani, A. Monterumici
91a Sq L. Ferrulli, C. Maurizio Ruspoli di Poggio Suasa, O. Mandolini, M. Mecatti, A. Bladelli, L. Mariotti, E. Miotto
92a Sq L. Giannella, C. Petrosellini
93a Sq O. Mandolini
95a Sq F. Bordoni Bisleri, G. Solaroli di Briona, G. Fibbia, L. Bandini, F. Longhi
96a Sq E. Annoni, B. Biagini, A. Querci, E. Moretto
97a Sq F. Malvezzi, G. Barcaro, A. Canfora, V. Daffara, R. Piccolomini Clementini, R. Damiani, I. Frigerio
98a Sq C. Magnaghi, W. Omiccioli, E. Lombardo Schiappacasse, S. Maurer, P.G. Scarpetta
150a Sq G. Bonet, A. Celentano, C. Di Bert, G. Pocek, P.G. Scarpetta, O. Simionato
151a Sq E. Tarantola, F. Niclot Doglio
153a Sq L. Bandini, G. Tugnoli
159a Sq A. Visconti
160a Sq G. Ferrazani
164a Sq E. Giudice
167a Sq G. Robetto, D. Rodoz
169a Sq F. Dotta
236a Sq F. Malvezzi
239a Sq E. Tarantola, C. Seganti
300a Sq O. Bartolozzi, A. Giardina
303a Sq A. Veronese
310a Sq C. Magnaghi, A. Visconti, D. Laiolo, G. Marconcini, G. Sajeva
352a Sq P. Bianchi, E. Giudice, M. Melis, G. Montagnani, F. Pecchiari
353a Sq F. Niclot Doglio, T. Covre, S. Guiducci, R. Poveda
354a Sq M. Bellagambi, G. Pocek
355a Sq A. Longhini, E. Foschini, E. Cavalli
356a Sq G. Ferrazani
357a Sq S. Guiducci
358a Sq C. Seganti, A. Sterzi
359a Sq G. Bonet, O. Mazzitelli, L. Biagini, V. Minguzzi, G. Montagnani
360a Sq R. Gaucci, C. Miani, A. Buvoli, G. Fissore, P.G. Scarpetta
361a Sq L. Bassi
362a Sq A. Sanson, , G. Torresi, F. Fornaci
363a Sq U. Drago, A. Camaioni, F. Filippi, D. Laiolo, D. Ettore, L. Mariotti
364a Sq M. Bellagambi, M. Mecatti, A. Spigaglia
365a Sq G. Fibbia, G. Graffer
366a Sq A. Guidi, G. Chiarini
368a Sq G. Chiarini
369a Sq G. Biron
370a Sq A. Longhini, R. Valenzano, E. Moretto
371a Sq O. Mazzitelli, E. Giudice
372a Sq R. Valenzano
373a Sq T. Valtancoli
375a Sq T. Valtancoli
377a Sq G. Solaroli di Briona, L. Torchio
378a Sq R. Gaucci, F. Serafini, A. Buvoli
384a Sq T. Martinoli
385a Sq C. Cucchi
393a Sq G. Fissore, E. Giudice
395a Sq A. Camaioni, L. Bassi, G. Fissore, M. Bianchi
396a Sq L. Baldi
410a Sq A. Veronese, A. Giardina, E. Omiccioli
412a Sq M. Visintini, L. Baron, A. Soffritti, C. Canella, E. Omiccioli
413a Sq O. Bartolozzi
7o Gr P.G. Scarpetta
9o Gr L. Mariotti
10o Gr F. Lucchini, R. Piccolomini Clementini
21o Gr E. Foschini
22o Gr V. Minguzzi
23o Gr L. Filippi, G. Tugnoli
156o Gr L. Filippi
Io Gr ANR A. Visconti
IIo Gr ANR C. Miani, A. Spigaglia
IIIo Gr ANR F. Malvezzi
 

@2014-2019 Fighter-Aces.com | Developed by newmedia